Nordlin Ehitus

Ehitusinfo

Energiaklass

<p>Kortermaja projektijärgne energiatõhususarv on 120 kWh/m2, mis vastab korterelamute energiaklassile <strong>B</strong>.</p>

Kortermaja projektijärgne energiatõhususarv on 120 kWh/m2, mis vastab korterelamute energiaklassile B.

Vundament, seinad, laed ja katus

Hoone kandvad konstruktsioonid toetuvad vaivundamendile. Välisseinad on monoliitsest betoonist ja monteeritavatest paneelidest. Vahelaed on raudbetoonist õõnespaneelidest. Paneelide peale on sammumüra tõkestamiseks paigaldatud sammumüra plaat ja tehtud betoonist tasanduskiht. Hoonel on rullmaterjalist katusekattega lamekatus.

Siseseinad, sisetrepid ja koridorid

Kõik korterite vahel ning korterite ja trepikoja vahel olevad siseseinad on helikindluse tagamiseks projekteeritud 200 mm paksustest monteeritavatest seinapaneelidest. Kommunikatsioonide šahtid laotakse kergplokkidest. Korterite siseseinad on laotud kergplokkidest. Trepikoja ja liftihallide seinad on värvitud ja lagedeks on moodulripplagi. Kortermajas on kaks liftiga varustatud trepikoda.

Aknad-uksed

Kortermajal on plastraamides aknad. Need on osaliselt avatavad ja neis kasutatakse kolmekihilist klaaspaketti. Maja välisuks on metallraamides klaaspaketiga uks. Korterite välisuksed on kaetud peitsitud tammespooniga, ka ukselengid on kaetud analoogse spooniga. Siseuksed on puitspooniga sileuksed. Korterite lukud on sarjastatud, mis võimaldab avada mugavalt ühe võtmega nii korteri, trepikoja kui ka panipaiga ukse.

Küte, ventilatsioon ja jahutus

Kortermaja soojavarustus on lahendatud tsentraalse kaugkütte baasil. Korterites on energiasäästlik vesipõrandaküte. Korterite hea õhuvahetuse ja tervisliku siseõhu tagab soojustagastusega sundventilatsioonisüsteem. Mõlema maja kahel ülemise korruse korteritle on jahutuse võimalus.

Veevarustus ja kanalisatsioon

Kortermaja on ühendatud vee- ja kanalisatsioonivõrku. Soe tarbevesi valmistatakse lokaalselt maja soojasõlmes. Veearvestite näidud võetakse kauglugemise teel – näit loetakse automaatselt ja suunatakse halduri andmebaasi.

Elektri ja nõrkvoolusüsteemid

Korterite elektriarvestid paigaldatakse hoone maa-alusel korrusel asuvasse kilbiruumi. Korteri kilbis on kaitsmed ja nõrkvoolu osa. Elektrinäit edastatakse kauglugemise teel halduri andmebaasi. Korteritesse paigaldatakse pistikupesad ja lülitid, sanitaarruumidesse ja esikusse ka laevalgustid. Kuni korteri kilbini paigaldatakse interneti ja telepildi edastamiseks optiline kaabel. Korterisisesel kaabeldusel kasutatakse ülikiire andmeside edastamist võimaldavat cat 6 standardile vastavat kaabeldust. Igasse tuppa paigaldatakse moodulpesa telefoni ja/või interneti jaoks. Uksetelefonisüsteem paigaldatakse esikusse. Kõigis korterites on valmidus valvesignalisatsiooni seadmete paigaldamiseks.

Garantii

Kortermajale kehtib kolmeaastane garantii, mis katab uusehitisega kaasnevad tavapärased muutused (nt hoone vajumisest tingitud praod) ja muud garantii alla kuuluvad mured. Garantiiperiood algab korteri või korterelamus asuva äripinna valduse üle andmisest ostjale.

Garantiiperioodi jooksul teeme garantiikorras vajalikud parandustööd OÜ Nordlin Ehitus kulul. Korteri kasutamist takistavad puudused likvideerime lühima võimaliku aja jooksul, ülejäänud pärast garantiiperioodi lõppu.